DVB streaming a VideoLAN VLC

April 2, 2007

Pro streamování DVB přes sít je možné použít různý software. Pokusím se popsat, jak rozjet streamovaní za pomoci programu VideoLAN VLC. Pro zjednodušení rozeberu způsob pro HTTP streaming. U DVB-T pak streaming dvou kanálů současné (ČT1 a ČT2 z pražského ČRA multiplexu - program ID 0x0001 - CT1 a 0x0002 - CT2). V multiplexu jich je víc, ale nastavení je obdobné.

Read More

Volání ze zahraničí do ČR za cenu lokálního hovoru

January 16, 2007

Dnes jsem při procházení informací k VoIP na internetu narazil na velice zajímavou službu, která může ušetřit hodně peněz. Na adrese sipbroker.com se nachází služba nabízející možnost zavolat na jakýkoli SIP účet ve tvaru číslo@sip_provider za pomoci lokálních přístupových čísel v mnoha státech po celém světě.

Read More

Atheros EEPROM checksum fix

January 13, 2007

This article provides solution for EEPROM checksum problem with Atheros cards. I’ve successfully used it to repair Atheros based Wistron Neweb CM9.

wifi%d: unable to attach hardware: 'EEPROM checksum invalid' (HAL status 7)

Read More

Atheros PCI-MiniPCI reduction 3.3V power supply HW patch

January 11, 2007

If you ever tried to use Atheros MiniPCI module (ie. Wistron Neweb CM9) in older computer, you probably failed. The reason is old revision of PCI bus. PCI 2.2 introduces 3.3 volt availability for peripherals usage. The new Atheros MiniPCI modules require this feature. If you use them in PCI reduction in older motherboard, you need to find 3.3V source somewhere else. There are few ways how to get around this, one of them is described in this article.

Read More